fbpx

Tipy pro low cost cestování. Takto zaručeně ušetříte!

By 19/08/2020 Sporeni, Tipy
Rychlá online půjčka

Cestování už dávno není záležitostí výhradně bohatých lidí. V dnešní době cestuje téměř každý, podle svých možností. Ještě stále si myslíte, že cestování stojí hodně peněz? Pokud jste příznivcem kompromisů, věřte nám, že cestování nemusí být vůbec drahou zábavou. 

Low cost cestování

Tento pojem se za poslední roky stal velmi populárním. Pro koho je low cost cestování vhodné? Pro studenty, pro lidi, kterým nevadí vzdát se komfortu na úkor toho, že ušetří, nebo pro lidi, kteří vyhledávají dobrodružství. My se s vámi však podělíme o tipy, které vám sice ušetří drobné, ale v konečném důsledku to bude slušná suma za kterou si můžete koupit například další letenku.

Jak ušetřit na cestě?

Letenka, případně jiný druh dopravy bývá jednou z fixních položek se kterou prostě nepohnete. Levnější letenku v případě akce, nebo ji kupujete v dostatečném předstihu. I zde je však pár triků, kterými víte ušetřit už během cesty.

Rychlá online půjčka

Zavazadla – Chcete-li ušetřit na letence, předpokládáme, že letíte nízko nákladovou společností, to znamená, že v ceně letenky máte zavazadla, která představuje jeden batoh. Klasická zavazadla v podobě kufru musí doplatit, ceny se liší, ale při zpáteční letence se to ví vyšplhat klidně i na 40 €. Zvažte proto, zda opravdu potřebujete na svůj výlet kufr. Skvělým kompromisem je podělit se o kufr se svým spolucestujícím v případě, že cestujete dva. Náklad se ihned sníží.

Stravování během cesty – Nebudeme si lhát … jídlo či pití na letišti nebo v letadle má svou přirážku, ale pokud budete správně vyzbrojený, nemusíte během cesty utratit ani cent. Vezměte si drobné snacky z domu a prázdnou láhev na vodu, tímto nejen, že podpoříte ekologii, ale i ušetříte. Téměř na každém letišti se nachází pítko, nabrat si tedy vodu do láhve by neměl být problém.

Transfer na ubytování – Ano, taxik z letiště na vaše ubytování je sice nejpohodlnější varianta, ale mnoho krát i ten nejdražší. Transfer je další z fixních položek, ale vždy existuje několik možností jak jsou shuttle autobusy, či dokonce hromadná doprava.

Je stravování drahé?

Záleží na úhlu pohledu. Chcete-li pojmout dovolenou, či výlet opravdu low Costově, můžete se klidně vyhnout restauracím obloukem a stravovat se na ubytováni. V případě, že máte apartmán s kuchyňkou, není s tím žádný problém. Pokud ale hledáte zlatou, střední cestu a chcete si i co-to užít, vyhněte se turistickým pastím, navečerajte se v oblíbených místních restauracích a uvidíte, že nejen ušetříte, ale zažijete i pravý gastronomický zážitek v podobě autentické kuchyně.

Ubytování

Pokud byste chtěli ubytování opravdu zdarma, vyzkoušejte platformu couchsurfing, přináší však i svá mouchy se kterými musíte počítat. Alternativou vašeho budgetu jsou však i apartmány, zda Airbnb, které bývají mnoho krát levnější než hotely. Opět záleží na vašich preferencích a o tom jak se uskromníte. Opět platí, že zlatá střední cesta vyhrává nejčastěji. Mnoho krát bývají levnější právě pokoje ve sdílených bytech se společnou koupelnou.

Doprava na dovolené

V některých městech se dopravním prostředkem nevyhnete. Naopak je mnoho míst, kde si opravdu vystačíte is vlastními nohami. Třeba na to přihlížet však i při výběru ubytování, nakolik mnoho krát se levné ubytování rovná ubytování daleko od centra na které potřebujete lístky na metro, či na autobus.

 
Další formulář pro online půjčku ⮕