fbpx

Půjčka pro začínající podnikatele

By 12/08/2020 Pujcky
Rychlá online půjčka

Chcete si založit vlastní biznys, ale k jeho založení vám chybí peníze? Poradíme vám jak a odkud je získat.

Začátky jsou těžké

Přemýšlíte o vlastním podnikání už velmi dlouho? Máte vytvořen podnikatelský plán a nemáte našetřeno dostatek peněz? Jednou z možností je půjčit si od blízkých, ale co když ani oni nemají tolik, kolik byste potřebovali? Pak je tu druhá možnost, půjčit si od banky nebo nebankovky.

Přemýšlíte o vlastním podnikání už velmi dlouho? Máte vytvořen podnikatelský plán a nemáte našetřeno dostatek peněz? Jednou z možností je půjčit si od blízkých, ale co když ani oni nemají tolik, kolik byste potřebovali? Pak je tu druhá možnost, půjčit si od banky nebo nebankovky.

Rozdíl v půjčkách

Rychlá online půjčka

Proštudovat si podmínky získání půjčky v obou případech je velmi důležité, stejně jako vybrat si jednu z nich. Co se týče získání půjčky od nebankovky, je to o něco jednodušší proces. Obvykle se při této půjčce nemusíte prokazovat tolika doklady jako v bance. Nicméně výše půjčky je několikrát nižší než v bankách a rovněž úrok není velmi příznivý. Co se týče bank, výše půjčky se obvykle pohybuje až do 500 000 €, ale v některých případech musíte doložit i několik dokladů a schvalování takové půjčky je zdlouhavější a jeho rozhodnutí nemusí být pro vás příznivé.

Půjčka bez udání účelu

V komerčních bankách na Slovensku můžete požádat io tzv. půjčku bez udání účelu. Je to půjčka, která je vhodná jak pro fyzické osoby, tak i pro soukromé. Tato půjčka se řadí mezi bezúčelové a požádat si ji můžete i nebankovky. Její podstatou je, jak už z názvu vyplývá, že nemusíte dokladovat, na co peníze využijete. Avšak výška takové půjčky závisí na bonitě, od hodnoty zastavené nemovitosti nebo technologického vybavení.

Krátkodobé a dlouhodobé úvěry pro začínající podnikatele

Pokud již máte nakoupené vybavení a potřebujete peníze na situace, které by se staly nečekaně. Potom požádejte banku o kontokorentní úvěr, který slouží převážně jako krátkodobá peněžní rezerva. Stejně si můžete požádat io kreditní kartu s nastaveným úvěrovým limitem. Na druhé straně, pokud peníze potřebuje na nákup větších a dražších strojů, pak je tu pro vás investiční úvěr, který se splácí několik let. No při tomto typu půjčky musíte bance něčím ručit. Například ručením nemovitostí, autem nebo cennými papíry.

Úvěr z cizí banky

Máte založen účet v bance, která neposkytuje úvěr pro začínající podnikatele? Nebojte se, nemusíte rušit svůj účet. Některé banky poskytují úvěr pro začínající podnikatele i tehdy, pokud nejste jejich klientem. Je velmi důležité si zjistit všechny informace, jak na takový úvěr v cizích bankách. V některých případech jde o to, že vám úvěr poskytnou i bez tzv. podnikatelské historie, poskytnou vám i možnost odkladu splátek na určitou dobu, můžete úvěr předčasně splatit nebo změnit smluvní podmínky bez poplatku nebo si úvěr navýšit, pokud splníte určité podmínky. Nicméně, tyto podmínky má každá banka na Slovensku jiného. Také si můžete požádat úvěr bez zajištění majetkem díky podpoře Evropské unie.

 

 
Další formulář pro online půjčku ⮕