fbpx

Společný účet – ano nebo ne?

By 15/03/2021 Sporeni, Tipy
Rychlá online půjčka

Otázka financí často způsobuje neshody v partnerství, v tom horším případě rozchod. Proto je lepší ujasnit si vaše finance hned na začátku vztahu. Přemýšlíte nad společným účtem?

Společný účet – levnější a jednodušší varianta

Pokud stále platíte za správu účtu, využitím společného účtu ušetříte minimálně tento jeden poplatek. Navíc společný účet může být zdravý impuls pro zřízení účtu v moderní bance, která bude vést Váš účet zdarma. Všechny společné výdaje ve formě dovolených, společných dárků atd. Můžete snadno pořídit, aniž byste si museli později peníze přeúčtovávat.

Společné spoření – psychologický efekt

Díky společnému úsilí rostou Vaše úspory rychleji, než kdyby jste hospodařili každý zvlášť. Čím rychleji přibývají vaše úspory, tím větší chuť máte spořit a tím více Vám spoření dává smysl. Dostanete se tak do pozitívneeho psychologického nastavení, které buduje zdravé rodinné finance.

Diverzifikace portfolia

Diverzifikace portfolia je hlavně investiční obrat, ale tuto logiku lze uplatnit v mnoha oblastech života. Je finančně stabilnější spoléhat na dva zdroje příjmů než pouze na jeden. Pokud jednomu z partnerů dočasně vypadne plat, společný rozpočet může po omezenou dobu fungovat i s jedním příjmem. Partneři se tak mohou vzájemně podporovat, kdykoli to jeden z nich potřebuje.

Důvěra

Možná to zní staromódně, ale svou velkou roli zde hraje i důvěra. Je zřejmě mnoho logických důvodů, proč si společný účet nezřizovat. Pokud ale žijete v páru, jednou spolu budete dělat velké rozhodnutí. Založení rodiny, koupě nemovitosti, zda plnění si společných snů. Pokud fungujete v režimu oddělených účtů, vzbuzuje to pocit vzájemné nedůvěry.

Rychlá online půjčka
 
Další formulář pro online půjčku ⮕