fbpx

Koupit nebo pronajmout nemovitost: co se více vyplatí?

By 13/01/2021 Tipy
Rychlá online půjčka

Mnoho lidí sdílí názor, že pronájem domu jsou v podstatě vyhozené peníze. No je to opravdu tak? Už jste se najisto rozhodli koupit nový domov, nebo je to jen plán do budoucna? Oplyvňuje vás názor, že za pronájem jen vyhazujete peníze? Před tím, než uděláte poslední rozhodnutí, je třeba vzít v úvahu několik důležitých věcí.

1. Porovnejte si náklady NÁJEM vs. KOUPĚ

Mnoho lidí dělá chybu, když si myslí, že prostě přejdou od placení nájemného ke splácení hypotéky a bude to skoro totéž. S hypotékou však souvisí i několik dalších výdajů, které jsou spojeny s koupí a vlastnictvím domu.

Budete muset například zahrnout náklady na přestěhování do nového domu, pojištění domu, údržbu domu. Konkrétněji náklady zahrnují terénní úpravy, sekání trávy, odklízení sněhu, renovační práce, atd. Je také velmi důležité vzít v úvahu například věk střechy či věk spotřebičů, a to z důvodu, že pokud potřebují opravu nebo výměnu, predtsavujú velké výdaje.

Rychlá online půjčka

2. Popřemýšlejte o tom, jak dlouho chcete v novém bydlení zůstat

Pokud neplánujete zůstat ve svém domě dlouho, abyste si dokázali vybudovat svůj vlastní majetek, pak by váš domov mohl být jámou na peníze. Budování vlastního majetku však závisí na mnoha faktorech. Pokud prodáte dům příliš rychle předtím, než si ho vybudujete, koupě domu se může stát ztrátou peněz.

Pokud si koupíte dům a rozhodnete se prodat ho o několik let (nebo měsíců) po jeho koupi, mohli byste přijít o své peníze. Je pravděpodobné, že jakýkoliv kapitál, který v tomto období vybudujete, pohltí poplatky realitní kanceláře či daně.

3. Důkladně si zkontrolujte podmínky půjčky

Kvôli mnoho podvodným pôžičkám je veľa ľudí zadĺžených. Je to tak preto, lebo sa nechali nahovoriť ponukou banky bez toho, aby o tom porozmýšľali a zistili, čo si môžu skutočne dovoliť. Je veľmi dôležité vyhnúť sa tejto nákladnej chybe. Je dôležité teda zarátať všetky vaše výdavky a mesačné splátky do vášho rozpočtu. Potom pomocou neho ľahko určíte, akú pôžičku si môžete dovoliť, aby ste sa nedostali do finančnej tiesne.

4. Mějte na paměti to, že byste své bydlení měly považovat za investici

Myslete na to, že své bydlení považujete za investici. Pamatujte však na to, že skutečnost, že se hodnota vašeho domova Může zvýšit, nemusí nutně znamenat, že jde o investici v pravém slova smyslu. Je to tak proto, že vaše primární bydliště je i vaším útočištěm. Cílem investice je, abyste při prodeji vydělali Peníze. Udělil to tak, že investice ZAKOUPIT za co nejnižší náklady a s nimi souvisí nejmenší suma výdej. To dává vašim Investiční potenciál docent a získat v budoucnosti zisk.

NA ZÁVĚR

Pokud se tedy rozhodujete, zda si nemovitost pronajmout nebo koupit, nezapomeňte vzít v úvahu výše uvedené faktory. Také byste měli zvážit, jak vaše rozhodnutí ovlivní vaše finance. Mějte na paměti, že při rozhodování o tom, zda si pronajmete nebo koupíte, neexistuje nesprávné rozhodnutí. V ideálním případě chcete postupovat tak, abyste se měli co nejlépe.

 
Další formulář pro online půjčku ⮕