fbpx

Na co nejvíce utrácejí mladí lidé?

By 23/12/2020 Sporeni
Rychlá online půjčka

Na našem portálu vyšlo už množství článků o tom, že mladí lidé nevědí spořit, šetřit a často utrácejí peníze na něco, co ve skutečnosti vůbec nepotřebují. Pojďme si ukázat, na co mladí lidé do 26 let nejvíce utrácejí své peníze.

Jídlo

Při této kategorií si můžeme rozdělit lidi do dvou skupin. Ti, kteří stále žijí se svými rodiči, kteří konzumují většinou uvařené jídlo doma a pak ti, kteří už žijí samostatně. Přestože tyto dvě skupiny mají přístup k navařeným jídlům, přesto množství peněz míjí právě na jídlo. Jde většinou o donášky, fastfoody, obědy v restaurací a posezení v kavárnách.

Zábava

Ačkoli je tento rok, jaký je a množství lidí právě na zábavě ušetřilo peníze, přesto je tato kategorie považována za velkou investici. Posezení v barech, restauracích, kinech, případně různé výlety s kamarády, předplatné Netflix, Spotify, stojí hodně peněz. Průměrně za jeden večer jsou mladí lidé schopni utratit přibližně 650 korun.

Oblečení a kosmetika

Na tuto kategorii se opět můžeme podívat ze dvou stran. Jde o pohled ženy a pohled muže. Průměrný nákup mladého člověka se pohybuje ve výši přibližně 800 korun. Co se týče kosmetiky, tak u mužů, je to přibližně 9%, kteří se přiznávají k tomu, že za kosmetiku utrácejí poměrně dost peněz, ale v případě žen, je to až 22%. V případě oblečení je to u mužů přibližně 11%, ale u žen více než 30%.

Domácnost

Tuto kategorii můžeme zařadit mezi ty, kde mladí lidé utrácejí co nejvíce peněz, ale stejně k té, do které investují co nejméně. V případě lidí, kteří žijí s rodiči, jde o položku, kde neinvestují poměrně nic. Nájem platí rodiče, doplňky do domácnosti také. Na druhé straně jsou lidé, kteří se osamostatnili, ale kterým pomáhají s nájmem stále rodiče, jde převážně o studenty a pak jsou tu ti, kteří si platí vše sami. A právě tato skupina investuje do domácnosti poměrně dost hodně peněz.

Rychlá online půjčka

Ostatní kategorie

Jde o kategorie jako je cestování, elektronika, do které ačkoli investují větší obnos peněz, ale jde o méně pravidelné utrácení, protože elektroniku využívají i několik let. Stejně je tomu i v případě cestování, například dovolená, kterou si dopřávají 1x ročně.

Kde nejvíce šetří?

Mladí lidé se snaží nejvíce šetřit, případně nejméně peněz utrácejí na zdraví, kulturu a knihy. V oblastech, které jsme již zmínili se nejvíce snaží ušetřit hlavně při koupi oblečení, cestování a jak poslední na nákup jídla.

Doporučení na závěr

Množství mladých lidí si peníze neodkládá, což je velká chyba. Na začátek úplně postačí, aby si odkládali a šetřily přibližně 10% z částky, kterou mají, jako například kapesní, aby si vytvořili návyk. V případě většího obnosu peněz může jít o vyšší procento.

 
Další formulář pro online půjčku ⮕