fbpx

Jste student? Ušetřete peníze s našimi tipy!

By 27/01/2021 Sporeni, Tipy
Rychlá online půjčka

S rozhodnutím studovat na vysoké škole souvisí i naučit se správně spravovat své finance. V opačném případě vás mohou vaše úspory na konci semestru nemile překvapit. Dnes se s vámi podělíme o několik tipů, které můžete využít při udržení efektivního rozpočtu vedle vysoké škole.


PŘEHLED O FINANCOVÁNÍ

# Promluvte si s rodiči

Pokud vám pomáhají rodiče s financováním studia, upřímně se s nimi o svých výdajích promluvte. Společně se dohodněte na tom, které výdaje vám budou financovat a které ne.

# Udělejte si přehled o stipendiích

Stipendia mohou být způsobem, jak financovat své vzdělání, aniž byste si museli vzít studentské půjčky. Zjistěte, na co přesně se dají prostředky použít. Mnoho stipendií a grantů má omezení v tom, na co můžete utratit peníze.

Rychlá online půjčka

VÝDAJE, S KTERÉ TŘEBA POČÍTAT 

# Školné a poplatky studentů

Školné je hlavním výdajům všech studentů. Když zvažujete, kterou vysokou školu navštěvujete, nezapomeňte zohlednit náklady na školné.

# Školné potřeby

Školní potřeby, jako jsou učebnice, jsou rozhodující součástí vašeho úspěchu na vysoké škole. Proto je důležité vyčlenit každý rok dostatek peněz na nákup těchto materiálů.

# Bydlení

Každý potřebuje střechu nad hlavou. Po školném a poplatcích jsou náklady na bydlení druhou nejdražší částí studia na vysoké škole. Každý měsíc tedy budete muset myslet i na zaplacení nájemného.

# Jídlo

Značnou část každého rozpočtu tvoří jídlo. Při plánování svého rozpočtu zvažte, kolik peněz jste ochotni každý měsíc utratit právě na jídlo.

# Peníze na zábavu 

Vysoká škola má být i zábavné období. I když se budete muset soustředit na studium, stále si můžete užívat věci, které vás udělají šťastnými.Přidejte do svého rozpočtu kategorii „peníze na zábavu“.

JAK SLEDOVAT SVÉ VÝDAJE

# Digitální nástroje

Naštěstí existují digitální nástroje, které vám pomohou s lehkým sledováním výdajů. Více o aplikacích, které vám snadno pomoz sledovat své výdaje, si přečtěte ZDE.

# Stará klasika

I když je digitální sledování jednodušší, máte možnost manuálně sledovat své výdaje. Své nákupy můžete zaznamenat do diáře nebo do jednoduché tabulky.

 
Další formulář pro online půjčku ⮕