fbpx

Neschválili vám půjčku? Možná jste pouze špatně vyplnili žádost

By 31/12/2019 Pujcky
vyplneni zadosti pujcky
Rychlá online půjčka

Myslíte si, že vyplnit správně žádost o půjčku je snadné? Divili byste se, jaké chyby dělá většina lidí a to nejen při vyplňování žádosti, ale i před ní. Správně vyplněná žádost o poskytnutí půjčky je polovinou úspěchu.

V dnešní moderní době není nic výjimečného, ​​že se o úvěr žádá již nejen přímo osobně na pobočce banky nebo nebankovky, ale také přes internet. Online žádost o půjčku je tak velmi často první volbou klientů, pokud si chtějí vybavit bankovní či nebankovní úvěr. To, jak napsat žádost o půjčku správně a bez ohledu na to, zda je online nebo papírová, si řekneme v následujících 5 krocích.

1. Vyberte si úvěr, na který máte

Předpokladem úspěšné žádosti o jakoukoliv půjčku je zvolit si takový úvěr, který bude pro vás dostupný. Jde o to vědět střízlivě zhodnotit vlastní možnosti, například to, kolik si umíte půjčit a jaký máte příjem. Pokud příliš „prostřelíte“, může se stát, že ani nejlepší vyplněná žádost o půjčku nebude úspěšná. Pokud vybavujete půjčku přes internet, pravděpodobně mýtném zájem o půjčku, která nevyžaduje příliš mnoho dokladování. To se samozřejmě vždy nedá, například v případě hypoúverov je nutné jít do banky vícekrát, předložit nejen výši příjmu, ale i doklady od nemovitosti, uzavřít pojištění a podobně.

V každém případě, pokud si budete chtít půjčit běžný spotřební či spotřebitelský úvěr, nastavte si jeho výšku tak, aby byla vysoká pravděpodobnost, že vám ho poskytovatel schválí. Pokud se dá, vyberte si takovou půjčku, kde nemusíte dokladovat účel použití prostředků, případně ani výši příjmu na formuláři od zaměstnavatele. Snižuje to riziko chyb a také časového zdržení.

2. Zkontrolujte si údaje před odesláním

Ať už budete vyplňovat písemnou nebo online žádost o půjčku, před jejím podepsáním nebo odesláním přes internet je velmi důležité si zkontrolovat ještě jednou údaje a parametry půjčky. Může se totiž stát chyba například co se týče výše úvěru nebo doby jeho splatnosti a když byste na ni přišli, mohlo by být už pozdě. V tomto případě je nejlepší nechat si například kopii papírové žádosti, což i většina bank a nebankoviek umožňuje, případně si dát poslat kopii na mail, což je zase možné při online půjčkách přes internet.

Rychlá online půjčka

Nezapomeňte si samozřejmě zkontrolovat nejen výšku a splatnost, ale pokud se dá, i nabízené jiné finanční a nefinanční podmínky na žádosti – například výšku úroku, výši roční procentní sazby nákladů, výši sankčního úroku, výši poplatků a jiné parametry. Ne všechny jsou ale samozřejmě uvedeny hned přímo v žádosti, ale úrok a RPSN tam musí být.

3. Neklamte. Uveďte finanční minulost i finanční závazky pravdivě

Mnoho lidí zapomíná nebo nechce uvést všechny své finanční závazky. U většiny online žádostí to není nutné, ale například banky i při takové formě mohou vyžadovat alespoň orientační částku jiných výdajů žadatele, aby mohli posoudit jeho bonitu a rozdíl mezi příjmy a výdaji. To je důležité pro to, aby mohli určit, kolik si může klient půjčit. Někdy takový údaj mohou vyžadovat i některé větší nebankovní společnosti, jako například Home Credit. Při papírových žádostech o půjčku bývá takové uvedení jiných splátek úvěrů pravidlem a proto vždy informujte poskytovatele pravdivě a úplně o všem, co platíte. Nemusí to být jen úvěry, ale například i povolené přečerpání na účtu nebo leasingy.

Velký pozor si třeba dát i na finanční minulost. Přímo v žádosti to sice obvykle nebývá, ale pokud se tam ocitne otázka ohledně toho, zda jste měli v minulosti problémy s dodržením splatnosti a zda jste pravidelně platili splátky za úvěry, určitě odpovězte pravdivě a nic nezamlčujte. Banka nebo nebankovka si to tak či tak určitě zjistí a pokud byste v žádosti lhali, pohorší vám to.

4. Vyplňte všechny osobní údaje aktuální

Velmi mnoho lidí udělá také chybu v tom, že nevyplní všechny osobní údaje aktuální. To znamená, pokud se přestěhovali nebo bývají jinde delší dobu, případně pokud mají více kontaktů na mail nebo telefon. Tak při online jako i při písemných žádostech je velmi důležité, aby si vás mohl poskytovatel půjčky ověřit. Mnozí tak dělají přes různé veřejné i neveřejné registry a databáze a pokud neuvedete správné a aktuální údaje, může se stát, že si nebudou moci prověřit vše, co potřebují. To vede většinou k výzvě k doplnění údajů a to vše natahuje čas. Pokud si potřebujete půjčit rychle a navíc i naléhavé, je to velmi nepříjemné.

Nezapomeňte ani na uvedení takových kontaktů, kde jste k zastižení. Týká se to mailu i telefonického kontaktu. Pokud používáte více telefonních čísel nebo více mailů, uveďte ten, kde jste nejvíce dostupný.

 
Další formulář pro online půjčku ⮕