fbpx

Jak spořit dětem peníze na start do života?

By 29/12/2019 Sporeni
Jak naspořit dětem peníze
Rychlá online půjčka

Dlouhodobé spoření vám poskytuje jistotu při různých životních situacích, jako například dobrá vysoká škola či koupě bytu pro vaše dítě. Zvolte proto správný způsob spoření pro vaše děti. Přinášíme vám tipy, kterých byste se měli při rozhodování držet.

Spoření kdysi a dnes

V minulosti zakládali rodiče svým dětem vkladní knížky. Dnes tuto možnost již téměř žádná z bank nenabízí. Rovněž ani stavební spoření již není nejlepším způsobem jako naspořit. V současnosti patří mezi nejčastější způsoby spoření termínovaný vklad, ten však přináší jen minimální zhodnocení úspor a vlivem inflace jejich hodnota spíše klesá. Je důležité najít jiné způsoby jak naspořit peníze pro vaše děti.

Investice do podílových fondů

Pro obyčejné lidi je nejvýhodnějším a nejdostupnějším způsobem právě pravidelné investování do podílových fondů. Při správné investiční strategii vzniká prostor na výhodné zhodnocení. Pokud je účelem spoření pro dítě je možné zvolit i dynamičtější strategii, protože čas snižuje riziko. Proto pokud spoříte deset a více let je vhodné sáhnout právě po této strategii.

Správná částka

Němé důležité je i rozhodnutí o částce, kterou budete měsíčně odkládat. Zvolte si částku, která se v průběhu let dostatečně navýší. Abyste dosáhli ideální cíl je dobré si odkládat alespoň 50 € měsíčně. Investováním do podílových fondů po dobu 10 let se vám částka při očekávaném zhodnocení 6-8% ročně vyšplhá na 8 500 €. To je už slušný start do života. Výhodou je, že si naspořenou částku můžete kdykoliv vyjmout a program ukončit.

Kdy začít?

Chcete-li spořit dlouhodobě po menších částkách je důležité začít co nejdříve. Neodkládejte rozhodnutí. Při spoření hraje čas velmi velkou roli a dohánět jeho působení při investování je velmi drahé. Proto doporučujeme odkládat si menší částku pravidelně a dlouhodobě.

Rychlá online půjčka
 
Další formulář pro online půjčku ⮕