fbpx

Minimalistické šetření ČÁST 2: Jídlo

By 20/01/2020 Nezaradené
Rychlá online půjčka

Nejnákladnější položkou většiny lidí, jsou potraviny. Ano, je to opravdu tak! Jak ale ušetřit na jídle, když ceny neustále závratně stoupají? Je to vůbec možné? Podívejte se s námi na několik užitečných rad, po kterých zjistíte, že všechno je možné … I šetření v rámci nákupu jídla!

Káva a čaj

Co si nejčastěji dáte během vaší přestávky mezi hodinami ve škole či v práci? Šálek horkého čaje v zimě a lahodnou kávu během celého roku. Nicméně, zamysleli jste se někdy nad tím, kolik byste na těchto malých lahůdkách ušetřili? Zkuste si je proto stále udělat ještě doma! Trávíte hodně času mimo domu? Nevadí, načepujte vaše tekuté nápoje do termosky.

Vařte doma

Rychlá online půjčka

Pokud je to možné, zkuste si vařit doma. Vaše jídlo bude přesně takové, jaké na druhý den chcete. Nebudete si muset vybírat některé z jídel v restauraci, které ve skutečnosti ani nechcete. No hlavně, bude mnohem zdravější, pokud si ho uděláte doma.

Nenakupujte, když jste hladoví

Pokud se chystáte na nákup, zkuste si nejprve udělat malý snack doma. Takovým způsobem budete nakupovat rozvážně a s rozumem. Je vědecky dokázáno, že pokud nakupujete hladoví, berete si přirozeně vše, po čem vaše oči i hladový žaludek touží. Určitě si však podívejte naše tipy, jak nakupovat a ušetřit zároveň.

Nakupujte hromadně

Nemyslíme tím, abyste nakupovali ve skupině a už vůbec ne mnoho. Nicméně, určitě víte, že nakupování větších balení je ekonomičtější než kusovky. Samozřejmě jen v případě, že jste dané balení schopni zkonzumovat před tím, než se poškodí. Například, ořechy, luštěniny, rýže, ovesné vločky, semínka či koření. Obecně tedy věci s dlouhou trvanlivostí a konzumací na denní bázi.

Plán vaření

Když si naplánujete, co přesně budete v daný týden vařit, vaše nakupování bude nejen jednodušší, ale také ekonomičtější. Nebudete kupovat to, co reálně nepotřebujete. Zároveň nevyhodíte zkažené potraviny, které jste nestihli sníst.

 
Další formulář pro online půjčku ⮕