fbpx

Minimalistické šetření ČÁST 1: Nakupování

By 20/01/2020 Pujcky, Sporeni, Tipy
Rychlá online půjčka

V dnešním materialistickém a konzumním způsobu života zcela zapomínáme na to, co má pro nás skutečnou hodnotu. Utrácíme za věci, které jsou zcela nepodstatné, no hlavně, zapomněli jsme šetřit! Zde je několik jednoduchých tipů, jak můžete ušetřit více peněz za zcela banální věci.

Chci vs. potřebuji

Největší a nejzbytečnější skupinou věcí, na které míjíme neustále více a více peněz, je nakupování. Základem je naučit se, co chceme a co opravdu i potřebujeme. Potřebuji tuto věc, nebo ji jen chci? Zlatým pravidlem je nakupovat se záměrem. To znamená, že před každým nákupem si uděláte seznam s věcmi, které potřebujete nakoupit. Pokud jste do obchodu nešli se záměrem danou věc koupit, s největší pravděpodobností ji ani nepotřebujete!

Plaťte v hotovosti

Dalším efektivním způsobem, jak ušetřit při nakupování, je využívání pro nás již zastaralého placení cashem. Namísto kreditních karet, používejte peníze. Nejvíce, jak je jen možné!

Rychlá online půjčka

Nekupujte, vyfoťte si!

Pokud si nejste jisti, že nějakou věc opravdu velmi chcete, udělejte si obrázek a chvíli počkejte. Po takovém týdnu si fotku podívejte a pokud se vám ta věc stále líbí, kupte ji. Navíc za ten čas si můžete dokonale přelouskat internetové e-shopy a zjistit, zda stejnou věc nemají v jiném obchodě nebo za méně.

Magazíny a e-shopy

Dalším lákadlem pro shopaholic jsou velmi efektivní newsletter. Odhlaste se z těchto lákadel na oblečení či makeup a kosmetiku a věřte, že ušetříte mnoho peněz. Jinak nebudete mít nikdy dost a vždy budete chtít ještě víc.

Knihy

Knihy umí být docela nákladnou položkou vašeho rozpočtu. Pokud tedy nutně nepotřebujete knihu vlastnit, zkuste zajít do knihovny a půjčit si ji. Navíc, současné knihovny mají celkem bohatou zásobu audioknih. A vůbec, vždyť i samotné audioknihy jsou častokrát mnohem levnější než jejich tištěná verze. Takto budete mít i doma méně zbytečných věcí.

 
Další formulář pro online půjčku ⮕