fbpx

Leasing nebo úvěr? Co je výhodnější při koupi auta?

By 23/09/2020 Tipy
Rychlá online půjčka

Toužíte po autě, ale nemůžete si dovolit koupit ho v hotovosti? V úvahu připadá leasing nebo úvěr. Který varianta je vhodnější a jaký je mezi nimi rozdíl? Všechny důležité informace se dozvíte v našem článku.

Leasing na auto

Leasing spočívá v tom, že samotné auto koupí leasingová společnost a pronajímá vám ho za určitý měsíční poplatek. Auto se dostává do vašeho vlastnictví až po splacení všech splátek, poplatků a zálohy, která běžně představuje 30 až 40% ceny vozidla. Netřeba zapomínat ani na to, že při leasingu je třeba zaplatit zpracovatelský poplatek za uzavření smlouvy a později i přepis vlastnictví. Převod vlastnictví také bývá často krát vcelku náročnou záležitostí, což může mnoha odradit. Nevýhodou, která odrazuje mnoho lidí je riziko bankrotu leasingové společnosti a odebrání předmětu leasingu. Proto třeba výběr lízingovovej společnosti důkladně zvážit.

Koupě auta na úvěr

Nejlepší volbou je požádat banku o účelový spotřební úvěr, tento typ však nenabízejí všechny banky, proto jako jistá forma náhrady může sloužit bezúčelové spotřební úvěr nebo bezúčelová hypotéka. Jaký je mezi nimi rozdíl? Především ve výši úroků, rozdíly přitom mohou být až ve výši 10% (běžný spotřební úvěr je obvykle dražší než účelový úvěr na auto). Největší nevýhodou u úvěru je fakt, že vám ho banka nemusí poskytnout. Pokud jste měli v minulosti i jen menší problémy se splácením půjčky, mohou nastat komplikace.

 

Výhody leasingu  Výhody úvěru 

 dostupnější pro podnikatele i fyzické osoby

Rychlá online půjčka

Okamžitě se stáváte vlastníkem auta

Schvalovací proces je rychlejší a jednodušší

Jste osvobozen od akontace

O vše se postará leasingová společnost

Odpadáva vám povinnost uzavřít na auto havarijní pojištění

 

Co je výhodnější?

Při konečném výběru je důležitá kalkulace celkových nákladů, které z pořízení auta plynou. Doporučujeme vám zaměřit se zejména na:

  • dobu splácení
  • akontaci při leasingu
  • výši úroků a roční procentní sazbu nákladů
  • nárok na odpočet DPH (v případě, že jste plátce)
  • přesné poplatky spojené s poskytnutím obou alternativ
  • přesné podmínky poskytnutí obou alternativ

Obě varianty mají rozdíly ve svých vlastnických vztazích, cenách za pojištění a není tedy možné jistě, která volba je výhodnější. Avšak při obou variantách se doporučuje disponovat i s vlastními finančními prostředky.

 
Další formulář pro online půjčku ⮕