fbpx

Platíte za vedení účtu? Poradíme vám, jak ho snížit!

By 29/07/2020 Sporeni, Tipy
Rychlá online půjčka

Máte peníze v bance a platíte nehorázné peníze za vedení účtu? Proč? V dnešní době nemá nikdo peníze nazbyt a už vůbec ne, aby platil za něco, za co vůbec nemusí. Pokud máte i vy vytvořený účet v jakékoliv bance a chcete se dozvědět jak platit méně, pak je tento článek pro vás.

Za co platíte?

Před samotným snížením poplatku za vedení účtu, je třeba si uvědomit, za co vůbec platíte. Každá banka má i určité podmínky pro to, abyste si poplatek věděli snížit, avšak ne každý o tom ví. Proto je na začátek důležité zjistit si pár informací o vaší bance.

Udělejte si přehled

Je třeba si vytvořit přehled ještě předtím, než si vytvoříte účet v bance. Samozřejmě je to důležité i tehdy, pokud máte již dlouhodobě účet vytvořen, protože banky zvyknou své podmínky často měnit. Pokud platíte za vedení účtu měsíčně 30 Kč, je to v pořádku. Nicméně, pokud platíte více než 150 Kč, pak to až taková zanedbatelná částka není, protože ročně utratíte jen 1600 Kč za vedení účtu.

Rychlá online půjčka

Podmínky na snížení poplatku

Za vytvoření a zrušení účtu v bance neplatíte nic, proč za vedení ano? V současnosti za vedení účtu můžete platit od 0 – 200 Kč . Záleží to právě od toho, v jaké bance jste. Ano čtete správně. Existují i ​​banky, kde neplatíte za vedení účtu nic. Většinou se v úvahu bere váš příjem na účtu, platby platební kartou, inkasa, trvalé příkazy, využívání produktů banky nebo spoření či úvěry. Proto si vyberte takovou banku, která nejvíce vyhovuje vám, ne tu, o které jste slyšeli v televizi.

Co tím myslíme? Pokud vám měsíčně chodí na účet 13 000 Kč, preferujete platbu kartou, vybíráte si výlučně peníze v bankomatu, který vám je nejblíže, máte nastaven trvalý příkaz a využíváte internetbanking, pak si vyberte takovou banku, která je pro vás nejvýhodnější a nabízí vám právě toto. Ptáte se proč? Banky většinou právě nabízejí účty zdarma, pokud splníte tyto podmínky:

  1. Jste student, máte slevu nebo účet zcela zdarma.
  2. Mesačne vám přijde na účet alespoň 10 000 Kč .
  3. Mesačne zaplatíte kartou alespoň 1900 Kč .
  4. Aktívne využíváte účet nebo platební kartu a zároveň i další produkty banky.
  5. Ak je váš vklad ve výši min. 500 000 Kč .
  6. Pokud na spořicím účtu máte alespoň 250 000 Kč.

Samozřejmě tyto částky se v každé bance mohou měnit. Nezapomínejte si udělat přehled v bankách. I banky musí z něčeho žít, a proto ačkoli by měli, o změně informací vás nemusí informovat. Proto si dělejte i průběžný přehled a ujistěte se zda banka, kterou využíváte je ideální pro vás.

Další výhody v bance

Jsou i banky, které vám nabízejí kromě vedení účtu zdarma, i další výhody. Pokud vybíráte peníze z bankomatu často, velkou výhodou mohou být právě výběry zdarma nebo za velmi nízkou částku. Dále je to funkční aplikace banky v mobilu, kde víte platby realizovat rychle, popřípadě si prohlédnout váš stav účtu velmi jednoduše. Stejně, pokud chcete dostavět SMS při každé realizované platbě, výhodou pro vás může být, že budou zdarma. Určitě berte v úvahu i otevírací hodiny banky, kolik poboček banka má, na jakých místech má rozmístěné bankomaty a další podobné informace, které vám mohou ušetřit peníze.

 
Další formulář pro online půjčku ⮕