fbpx

Ovlivnil koronavirus vaše finance? Co teď?

By 15/07/2020 Sporeni, Tipy
Rychlá online půjčka

Ovlivnila globální pandemie i vaši finanční situaci v podobě finančních úspor a nezaplacených účtů? Odborníci doporučují, abyste měli vytvořenou finanční rezervu na čtyři až šest měsíců. Ta by měla úplně v pohodě vykrýt všechny vaše náklady, včetně úvěrů, nájemného, ​​pojištění či stravy. Nicméně, víme jaká je situace v Česku. Většina lidí by nebyla schopna porkyť ani jen jedno či dvouměsíční výpadek platů.

Vytvořte si finanční plán

Americký specialista na finance Dave Ramsey vám nabízí zcela jednoduchý finanční plán, jak co nejrychleji a nejefektivněji ušetřit peníze. Jeho tajemství tkví v 7 maličkých krůčcích:

  1. Našetřete si 1000 € do vašeho Nouzového fondu
  2. Zaplaťte všechny dluhy!
  3. Našetřite si peníze na 3 – 6 měsíců životních nákladov
  4. Investujte 15% vašeho příjmu na výdaje během dôchodku
  5. Šetrite pro své deti
  6. Splaťte hypotéku za dom
  7. Budujte bohatství a rozdávejte!

Máte finanční rezervu?

Pokud již rezervu na 6 měsíců máte, výborně! Pokud vám však nějaké to euro chybí, snažte se ze všech sil vaši rezervu doplnit a našetřit tolik, abyste v případě další světové krize dokázali vyžít alespoň půl roku. Zapisujte si své výdaje za všechno a pokuste se váš rodinný rozpočet okresat o tolik, kolik jen můžete.

Rychlá online půjčka

Podílové fondy

Máte nějaké to euro navíc? Věděli jste, že na investice do podílových fondů vám postačí i 150 €? Samozřejmě, že tato investice je jako sinusoida. Jeden den je nahoře, druhý zase dolů. Nicméně, jakmile se trochu zorientujete v sektoru investování, můžete si koneckonců slušně vydělat.

Důchodové pilíře

Spoříte si v druhém nebo třetím důchodovém pilíři v akciových nebo indexových fondech? Nepřesouvejte své finance do garantovaných fondů, protože zmeškáte růstové období. Každý pokles totiž předznamenává i další nárůst.

Hypotéka a výpadek příjmu

Víte, že nejčastější chybou při výpadku příjmu a splácení hypotéky je nekomunikovanie s bankou? Takový odkládáním řešení na poslední chvíli si rozhodně nepomůžete, protože váš dluh může narůstat. Raději kontaktujte s vaší bankou a hledejte efektivní řešení vaší aktuální situace.

 
Další formulář pro online půjčku ⮕