fbpx

Nestíháte podat daňové přiznání? Požádejte o odklad!

By 25/02/2020 Pujcky, Sporeni, Tipy
Rychlá online půjčka

Přerůstají vám povinnosti přes hlavu? Vedle práci zapomínáte na příležitostné povinnosti? Pokud je mezi nimi i povinnost podat daňové přiznání, máme pro vás dobrou zprávu! Můžete požádat o jeho odklad. Do kdy tak musíte udělat? Na jak dlouho víte tuto povinnost odložit? A jaké důvody musíte mít na to, abyste tak vůbec mohli udělat?

Do kdy musíte podat daňové přiznání?

Určitě víte, že deadline pro podání daňového přiznání se nezadržitelně blíží. Daňové přiznání musí poplatník podat do tří kalendářních měsíců po uplynutí zdaňovacího období. A právě do tohoto termínu je povinen daň i zaplatit. Fyzické, ale i mnohé právnické osoby musí daňové přiznání podat nejpozději do 31. března 2020.

Prodloužení lhůty daňového přiznání

Lhůtu pro podání daňového přiznání mohou poplatníci prodloužit na základě:

  • Žádosti – v případě poplatníka v konkurzu, likvidaci, nebo jde-li o dědice zemřelého poplatníka
  • Odkladu – v případě poplatníka, který není v konkurzu, likvidaci nebo dědicem zesnulého poplatníka

O jaký čas si však víte vaše daňové přiznání na základě těchto skutečností oddálit? Také se jedná o žádost podmínkou je podání minimálně 15 dní před uplynutím 3-měsíční lhůty pro podání daňového přiznání a deadline si víte prodloužit maximálně o 3 měsíce.

Pokud vy, jako poplatník daně, budete po finančním úřadu požadovat odklad konečné lhůty podle bodu 1), musíte správci daně nejpozději 1. 4. doručit plnou moc k zastupování. Pokud tak neučiníte, bude na vás po tomto datu pohlíženo jako na osobu, která může být penalizována ze strany úřadu.

Rychlá online půjčka

Chcete však požádat o odklad daňového přiznání? Podmínkou je, že ho finančnímu úřadu nutné dodat nejpozději do 31. března 2020. Zároveň musíte sdělit i novou lhůtu na jeho podání, která je závazná, takže jste povinen ji dodržet. Daňové přiznání si prostřednictvím odkladu můžete prodloužit o:

  • 3 kalendářní mesiace
  • 6 kalendářních mesiacov

Z předešlého textu vyplývá, že zákon dovoluje poplatníkem prodloužit lhůtu pro podání daňového přiznání až o 6 kalendářních měsíců. Nicméně, lhůtu si můžete prodloužit také o 1, 2 nebo 3 mesiace.

Pozor na dátumy

Novou prodlouženou lhůtou pro podání daňového přiznání o 3 měsíce tak bude 30. dubna 2020, 31. května 2020 nebo 30. červen 2020. Jelikož 31. květen 2020 vychází na neděli, lhůta se posune na 1. červen 2020. Nicméně, v tiskopise odkladu vyplníte datum 31. květen 2020. Novou prodlouženou lhůtou pro podání daňového přiznání až o 6 kalendářních měsíců 31. července 2020, 31. srpen 2020 nebo 30. září 2020 .

 

 
Další formulář pro online půjčku ⮕