fbpx

Je platenie mobilom bezpečné?

By 29/12/2019 Tipy
Rychlá online půjčka

Kdysi bychom se bez peněz v hotovosti obešly při placení za zboží či služby jen těžko. V současnosti nám technologický posun nabízí množství způsobů. Od placení na internetu prostřednictvím platebních bran, platebních karet až po inovativní placení vašim smartphonem. Nejednou nás proto překvapí, pokud narazíme na provoz, která nabízí výhradně placení v hotovosti. Mnozí z nás si prostě na placení kartou či mobilem zvykli, a proto nepovažujeme hotovost za důležitou součást peněženky.

Procento lidí, kteří používají bezhotovostní platby se rapidně zvýšilo a to je jeden z důvodů proč vzniká stále více a více bezhotovostních plateb a mobilních aplikací.

Mobil je bezpečnější než počítač. Proč?

Kromě komfortu nám mobil poskytují i ​​větší bezpečí před různými hackery, protože napadnout operační systém smartphonu je mnohem komplikovanější než napadení počítače. Proto je lepší, pokud používáte k úhradě plateb aplikaci s internet bankingem ve vašem mobilu. Vstup do aplikace je bezpečně chráněn PIN kódem, takže vaše data jsou v bezpečí.

Vyměňte platební kartu za váš smartphone

Téměř všechny banky nabízejí mobilní aplikaci s jednoduchým ovládáním pro uživatele všech věkových kategorii. Jejich ovládání zjednodušují i ​​funkce jako skenování IBAN čísel nebo QR platebních kódů. Upřednostnění mobilu před platební kartou vám přinese hned několik výhod.

  • Výběr hotovosti z bankomatu
  • Platby za zboží a služby
  • Internet Banking „po ruce“

Platba s mobilem je stejně jednoduchá jako platba kartou stačí podsvítit displej a přiložit telefon k POS terminálu. Do mobilní aplikace si jednoduše nahrajete vaše karty, vyberete tu správnou a přiložíte k terminálu. Stejně jako u platebních kartách i mobilem lze platit bez zadání PIN při transakcích do 20 €. Virtuální karta je stejně chráněna jako fyzická. V případě ztráty nebo odcizení smartphonu ji můžete deaktivovat spolu s celou aplikaci ve vaší bance nebo na speciálním telefonním čísle.

Rychlá online půjčka

Plaťte mobilem i při online nákupech

Možnosti a bezpečnostní opatření v aplikacích bank jsou tak rozšířené, že při platbách na internetu se číslo vaší karty vždy obnovuje a dá se použít jen jednou. To vás chrání před zneužitím údajů z karty hackery. Navíc, aplikace nabízí i možnost zvolit si regionální omezení. Toto omezení zamezuje používání karty v zemi, kde její používání nepovolíte.

Myslete na bezpečnost dvakrát a nezanedbejte používání PIN kódů

I když nám aplikace poskytují určitou bezpečnost v rámci plateb a ochrany osobních údajů měli bychom myslet na bezpečnost dvakrát a také si zajistit smartphone PIN kódem, heslem nebo zda funkcí ID face (ověření obličeje). Jelikož nejsme ohroženi jen hackery, ale i lidmi, kteří mají možnost nahlédnout nám do mobilu. Zvolte proto pro svůj mobil ochranu otiskem prstu, ID face či PIN kódem. Nezapomeňte aby byly PIN kódy do mobilu a do aplikace banky odlišné.

 
Další formulář pro online půjčku ⮕