fbpx

Dovolená v Čechách? Nezapomeňte se pojistit!

By 29/07/2020 Sporeni, Tipy
Rychlá online půjčka

Ještě stále přemýšlíte nad tím, kde strávíte léto? Tento rok je dovolená v zahraničí trochu více riskantnější, a proto uvažujete nad dovolenou na Slovensku? Přinášíme vám pár tipů, jak se pojistit ještě předtím, než se na samotnou dovolenou vyberete.

Vybavení pojištění

V současnosti již každá banka poskytuje pojištění, které si umíte vybavit i online. Stačí vyplnit formulář na stránkách banky, kde uvedete konkrétní čas, kdy pojištění potřebujete. Klidně to může být jen na jeden den nebo na jakýkoliv počet dní, který strávíte na dovolené. Kromě tohoto vyplníte i počet osob a o jaký typ pojištění půjde. Můžete si vybrat buď cestovní pojištění nebo pojištění do hor. Stejně krátkodobé pojištění víte vybavit i formou SMS zprávy.

Co pojištění zahrnuje?

Rychlá online půjčka

Přestože se vám dosud na žádné dovolené nic nestálo, nemusí to být pravidlem. Někdy je třeba myslet dopředu a pojistit se. Víte vůbec, co takové cestovní pojištění zahrnuje? Cestovní pojištění v Čechách se vztahuje zejména na:

 

  • náhradu při ztrátě, krádeži a zničení zavazadel
  • pojištění storno poplatků při nenastoupení na cestu
  • náhradu uhrazených a nevyčerpaných služeb včetně nákladů na zpáteční cestu
  • náhradu cenných věcí, technických zařízení, sportovního nářadí / výbavy, dalekohledu, brýlí
  • odškodnění za trvalé následky úrazu od 50% a v případě smrti úrazem
  • pojištění odpovědnosti za škodu, kterou způsobíte na majetku nebo zdraví jiné osoby,
  • pojištění na hory, tzn. náhrada nákladů na Horskou záchrannou službu nebo pátrání po ztraceném turistovi.


Pojištění na hory

Jsme krásná hornatá krajina a většina z vás se rozhoduje právě pro dovolenou v horách. Věděli jste, že si můžete zaplatit i jednorázové pojištění na hory? Samozřejmě toto pojištění se vztahuje nejen na horské oblasti, ale také na oblast jeskyní a propastí, kde vykonává horská záchranná služba svou činnost.

Proč uzavřít pojištění na hory?

Nezáleží na tom jestli jste profesionální horolezec, milovník adrenalinových a horských sportů nebo jen rekreační turista, který jednou ročně zajde na turistiku. Toto pojištění byste měli mít uzavřené vždy, když se do hor vyberete. Od roku 2006 platí zákon, který se vztahuje na Horskou záchrannou službu. V případě, že se vám něco stane, každý výjezd a pátrání HZS si platí osoba sama. V přepočtu to ale vychází o dost více, jako byste si za pojištění zaplatili.

Výhody pojištění do hor?

Kromě výhod, že je to mnohem levnější než platit HZS, má to také mnoho dalších výhod spojených se situacemi, kdy byste si nevěděli pomoci. Například při situacích jako je zabloudění, pokud uvíznete v těžkém terénu, pokud se zraníte, pokud ztratíte schopnost chůze z důsledku vyčerpání a únavy nebo v případě sesuvu půdy, skal, laviny av tom nejhorším možném případě, že dojde k úmrtí osoby a byl by potřebný převoz těla.

Balíky pojištění do hor

I při tomto pojištění platí zda chcete pouze krátkodobé pojištění na hory nebo celoroční. Můžete si také vybrat zda půjde o základní balíček, který je vhodný zejména pro rekreační turisty nebo rozšířený balíček, který je vhodný už pro ty náročnější.

Pokud i máte uzavřené Pojištění na hory, nezapomeňte si na sebe dávat pozor. Sledujte značení tras, noste pevnou obuv, vyhýbejte se túrám, které víte, že byste nemuseli zvládnout a hlavně mějte dostatek jídla a pití a v případě, že se počasí zhoršuje, nepokračujte dál. Totéž platí iv případě zotmívaní. Raději jděte na túru brzy ráno, abyste ještě před setměním stihli vrátit zpět.

 

 
Další formulář pro online půjčku ⮕