fbpx

3 způsoby placení, jejich výhody a nevýhody

By 17/01/2020 Pujcky, Sporeni, Tipy
Rychlá online půjčka

Žijeme v digitální době a stále méně lidí nosí ve své peněžence dostatečně velkou hotovost. Začali jsme preferovat platební karty či různé platební brány, kterými platíme na internet. Jaké jsou výhody či naopak nevýhody těchto způsobů placení?

Hotovost

Dnešní doba nám umožňuje platit téměř všude prostřednictvím platebních karet, proto jen málo lidí nosí u sebe dostatečně velkou hotovost. Hlavní výhodou hotovosti je, že ji akceptují všude mimo internetu. Nicméně, mezi její hlavní nevýhody je zaměňování měny. Pokud hodně cestujete do zemí s různou měnou, tak si musíte v každé zemi zvlášť měnit svou hotovost na hotovost v měně země, ve které momentálně potřebujete peníze. Častokrát se stává, že si lidé nedávají pozor a změní si peníze v různých nevýhodných směnárnách.

Platební karty

V případě platebních karet je velkou výhodou bezpečnost. Vaše karta je chráněna pin kódem, na který máte maximálně 3 pokusy. V případě ztráty či odcizení je možné prostřednictvím vaší banky platební kartu zablokovat. Pokud jste v zemi, kde se platí jinou měnou jako např. eury, z bankomatu si jednoduše vyberete přímo menu dané země. Hlavní nevýhodou je však právě to, že ne všechna místa akceptují platbu kartou, místo toho přijímají výhradně hotovost.

Rychlá online půjčka

Platební brány

Platební brány jsou technickým řešením, které nám umožňuje provádět všechny platby přes internet. Hlavní výhody platební brány jsou zejména pro internetové obchodníky, který nabízejí zboží na svých e-shopech. Nejznámější platební brána na světě je PayPal. Na Slovensku a v Česku je za nejrychlejší považována platební brána Besteron. Avšak při těchto internetových platebních branách je značnou nevýhodou riziko zneužití hackery.

Rozhodnutí jak často využívat jednotlivé způsoby platby je na každém z nás. Rozhodně noste u sebe nějakou hotovost. Využívejte ověřené platební brány a při výběrech z bankomatu, při zadávání pin kódu, si klávesnici překryjte rukou.

 

 
Další formulář pro online půjčku ⮕