fbpx

S našimi tipy zaručeně ušetříte na Vánoce!

By 09/12/2020 Sporeni, Tipy
Rychlá online půjčka

Vánoce jsou nejkrásnějším obdobím roku, ale pro některé mohou být nadměrné výdaje při hledání „dokonalých Vánoc“ obzvláště náročné. Někteří se zvyknou dokonce i zadlužit, což může vést k úzkosti, stresu či bezesných nocí. Pokud se vaše finanční situace v důsledku letošní pandemie změnila a vy máte obavy z toho, že utratíte spoustu peněz na Vánoce, zde je několik rad, které by vám mohly pomoci něco ušetřit.


1. Nastavte si rozpočet

Mějte své finance pod kontrolou. Popřemýšlejte nad tím, kolik chcete reálně utratit – a držte se toho. Zahrňte předměty, jako jsou jídlo, dárky, ozdoby, doprava, a vše, co budete muset zaplatit. Pokud máte velkou rodinu, nastavte rozpočet pro každou osobu; to usnadní nákup dárků a pomůže vám neminout příliš.

2. Hledejte last-minute nabídky 

Rychlá online půjčka

Během Vánoc nabízí každý své produkty za dobré ceny. Dříve než se rozhodnete koupit první věc, kterou uvidíte, porovnejte si ceny na různých stránkách a zjistěte, kde mají danou věc za nejlepší cenu. V období těsně před Vánocemi nabízí mnoho prodejců slevové ceny, takže stojí za to porovnat si to, co chcete koupit.

3. Buďte upřímní ke svému okolí

Chcete násilím kupovat dárky, nejlepší věc, kterou můžete udělat, je být upřímný ke svému okolí. Když začnete přemýšlet nad svým rozpočtem, uvědomte si, co si můžete reálně dovolit. Pokud se vám zdá, že nakupování dárků pro každého člena rodiny je nemožné, navrhněte něco jako Secret Santa – takto si musíte koupit pouze jeden dárek, ale zároveň budou všichni spokojeni.

4. Zapomeňte na nepotřebné dárky

Nekupujte dárky pouze pro to, aby byly. Za poslední léta se staly Vánoce svátkem obchodníků – mnoho lidí kupuje mnoho dárků, které v podstatě ani nepotřebuje. Ušetřete peníze a čas tím, že vypustíte ze svého seznamu nepotřebné dárky.

5. Požádejte o pomoc odborníka

Požádat o pomoc není znakem bezmocnosti. Pokud se bojíte, že se zadlužovat, zeptejte se na radu odborníka, který vás povede tím správným směrem. Ať už jste letos přišli o práci nebo hledáte novou, nebojte se obrátit na odborníka. 

 
Další formulář pro online půjčku ⮕