fbpx

Přibalte si na podzimní turistiku pojištění do hor

By 23/11/2020 Pujcky, Tipy
Rychlá online půjčka

Milujete hory, výšky a adrenalin? Nezapomínejte na pojištění do hor, které vám může pomoci v případě nepříjemné situace.

Výjezd horské služby není levná záležitost a běžné zdravotní pojištění zásah horské služby nepokryje. Proto pokud i vy patříte mezi lidi, kterým se nikdy nemůže nic stát, měli byste se zamyslet nad prevencí formou pojištění. Takové pojištění není nikdy na škodu, protože v případě, že si zásah budete hradit z vlastní kapsy, budete muset sáhnout pořádně hluboko. V případě, že na zásah je nutná pomoc vrtulníku, tak se cena umí vyšplhat pěkně vysoko. Cena pojištění do hor tak představuje zanedbatelnou částku.

Pojištění do hor online

V dnešní době si umíte pojištění uzavřít i online, je to jednoduché a formulář dokážete vyplnit během pár minut i na svém mobilním telefonu.

Rychlá online půjčka

Pojištění do hor formou SMS

Zapomněli jste ve spěchu na pojištění? Nevadí. Pojistit se dá jednoduše i přes SMS. Pojištění formou SMS víte uzavřít kdekoliv, kde máte signál

Jak si vybrat pojištění do hor?

Pokud se vydáte do hor pouze za procházkou či lehkou turistikou, vystačíte si se základním krytím. Rozšířené krytí je určeno těm, kteří vyhledávají adrenalin, horolezectví, či jiné rizikové sporty.

Kde platí pojištění do hor?

Pojištění horské služby platí ve všech horských oblastech v Česku, jeskyních a propastech, kde má horská služba svou činnost.

Jak postupovat v případě nouze?

Jen pojištění nestačí, třeba být informován o tom, jak si zavolat pomoc. V první řadě je třeba kontaktovat horskou službu nebo záchranku. Stručně popište problém a místo kde se nacházíte a postupujte podle pokynů, které vám poskytnou na druhé straně linky.

Ta správná výbava

Neriskujte a zvolte vhodné oblečení a zejména obuv, která je vhodná do hor. Ta by měla být pevná, aby zvládla i náročnější terény. Sledujte také předpověď počasí, ale sbalte si oblečení i do deště, v horách je počasí nevyzpytatelné.

 
Další formulář pro online půjčku ⮕