fbpx

Jak si uhlídat finance, nejen v domácnosti

By 28/10/2020 Nezaradené
Rychlá online půjčka

Žít v jedné domácnosti s více lidmi má jisté výhody i nevýhody. Ty pozitiva se častokrát připisují tomu, že se náklady umí rozdělit mezi více členů. Náklady však třeba mít pod kontrolou, a proto vám přinášíme aplikace a tipy, díky kterým budete mít finance v domácnosti pod kontrolou a dokonce díky nim i ušetříte.

Nákupní seznam

Předpokládáme, že většina z domácností disponuje jednou ledničkou, kterou sdílí celá domácnost. Častokrát se však stává, že týdenní nákupy dělá několik lidí. Chladnička se tak plní, potraviny se znehodnocují a častokrát musí vyhodit. Skvělým řešením je zkrátka nákupní seznam, který vám pomůže zorientovat se, co koupit třeba a čeho je naopak dostatek. Výbornou volbou je i aplikace, kterou můžete jako domácnost sdílet, každý tak vidí kdo co koupil a co naopak v chladničce stále chybí.

Aplikace: OurGroceries, Cozi Family Organizer, List Ease

Přehled financí

Pokud nemáte vyhrazený společný finanční rozpočet, ale přesto chcete mít ve financích jasno, doporučujeme aplikaci Splitwise, která je na to ideální a velmi přehledná. Dopodrobna vám umí rozpočítat i ty nejmenší položky.

Zapisujte všechny výdaje

Stačí vám jednoduchý sešit a disciplína. Zapisovat si výdaje se rozhodně vyplatí a to od nejmenších položek v malých potravinách, až po velké nákupy potravin, či dekorací do domácností. Na konci měsíce tak velmi snadno zjistíte, jak jste obstáli v daný měsíc. Pokud jste fanouškem digitální doby i na rozpočet existuje šikovná aplikace:

Rychlá online půjčka

Rýhly Rozpočet – Správce Výdajů, která za vás všechno vypočítá.

Šetřete společně

Zlaté prasátko je klasika, kterou v dětství vlastnil snad každý z nás. Toužíte po nové sedačce či domácím kině? Našetřit si společně. Euro k euro a po pár měsících se kasička naplní, ani nebudete vědět jak.

Koukejte si z času na čas aplikaci vaší banky

Aplikaci banky má v mobilu snad každý z nás a kromě praktických úkonů jako je posílání plateb obsahuje i velmi přehledné grafy o vašich výdajích. Vy si tak víte jednoduše podívat, kolik jste v daný měsíc utratili, nebo do čeho jste investovali nejvíce financí.

 
Další formulář pro online půjčku ⮕